O co chodzi z SST Rogacz

CHODŹ CZŁOWIEKU, COŚ CI POWIEM

CHODŹCIE WSZYSTKIE STANY.....

Ostatnimi czasy trafiają do nas różne pytania...

O co chodzi z tą Chatką?
Co się dzieje?
Jakie nieporozumienia?

Spróbujemy Wam choć trochę nakreślić sytuację i pokazać nasz punkt widzenia tego co się dzieje.

SST Rogacz sp. z o.o. to grupa ponad 20 "starych" chatkowiczów, którzy tworzyli to miejsce i którym miejsce to jest bliskie sercu.

Chcemy by chatka żyła, rozwijała się i była dostępna dla turystów, grup dzieciaków, tych co pragną odpocząć czy, po prostu, napić się zimnego piwa u Pani Irenki :)

Poniżej znajdziecie kilka rzeczy, które wpływają na obecną sytuację, a jeśli coś jest dla Was niejasne, znacie nas, napiszcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Skontaktujcie się - prosimy .

 1. Lata temu jako Stowarzyszenie Miłośników Chatki Studenckiej na Rogaczu, które przez wiele lat rozwijało i budowało magię tego miejsca przekazaliśmy dwóm osobom Chatkę na Rogaczu pod warunkiem, że będą gwarantem jej świetności, a my będziemy zawsze mogli tam przyjeżdżać.
 2. Współwłaściciele przestali się dogadywać.
 3. Jeden ze współwłaścicieli od kilku lat skutecznie blokował niektórym z nas przyjazd na Chatkę, a drugi zawsze zapraszał nas na Chatkę, ale i On został zablokowany. Jeden ze współwłaścicieli nie przedłużył umowy między nimi (sprawa jest w sądzie). Zaczął sam prowadzić komercyjną działalność (mimo sprzeciwu współwłaściciela).
 4. W tym roku Chatka miała być sprzedana. I stałaby się zapewne prywatnymi włościami z wysokim płotem.
 5. Jakiś czas temu szlak turystyczny, który dawał szansę trafienia na Chatkę został zmieniony na wniosek jednego ze współwłaścicieli. Obecnie szlak omija chatkę, ale mamy nadzieję, że uda się to jeszcze „odkręcić”.
 6. W odpowiedzi na te działania, w trosce o przyszłość tego urokliwego miejsca założyliśmy SST Rogacz sp. z o.o.
 7. Jesteśmy poprzez Spółkę właścicielami 60% Chatki na Rogaczu.
 8. Gdy na nowo organizowaliśmy się, od początku propozycję wejścia do spółki otrzymał zarówno jeden jak i drugi współwłaściciel. Jeden z współwłaścicieli nie chce się z nami porozumieć. Mówi, że nie wie kim jesteśmy, a trzeba zaznaczyć, że to my przyjęliśmy go na Chatkę ćwierć wieku temu i traktowaliśmy jak brata.
 9. Po naszym złożeniu współwłaścicielowi propozycji wstąpienia do SST Rogacz, złożył on wniosek do sądu o zniesienie współwłasności.
 10. Od ponad miesiąca przyjeżdżamy na chatkę i staramy się być tam jak najczęściej.
 11. Udostępniamy swoje 60% miejsc dla grup turystów, które zarezerwowały miejsca u drugiego ze współwłaścicieli. Obsługujemy jego grupy, gdy go nie ma, a on pobiera opłaty za noclegi. Dalej nie uznaje nas jako partnerów do rozmowy. Odrzuca wszystkie nasze propozycje współpracy. Trzy tygodnie temu dostaliśmy pismo od prawnika, że nasz wieloletni kolega rozmawiać będzie z nami tylko za jego pośrednictwem.
 12. Naszym celem jest rozwinięcie tego miejsca dla turystów, jednocześnie pozostawiając niesamowity urok naszej chatki.
 13. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - skontaktuj się z nami, porozmawiaj, a ocenę pozostawiamy Tobie. Zapraszamy na FB (SST Rogacz) polub nas, obserwuj nasze działania i będzie nam bardzo miło gościć Cię na Rogaczu.

IDŹ CZŁOWIEKU, IDŹ ROZPOWIEDZ

IDŹCIE WSZYSTKIE STANY.....

....DLA WSZYSTKICH STARCZY MIEJSCA POD WIELKIM DACHEM NIEBA.

 zobacz również: dyskusja nt artykułu na kanale facebook SST Rogacz